999 736 739 (420+),  03-7228427

חתונות בפראג ,חבילות נופש בצ'כיה ,נופש באירופה

חתונה במצודה קרלשטיין

Price: 1390,00 €

קרלשטֵיין - המצודה הצ'כית החשובה ביותר ואחד הסמלים של המלכות הצ'כית. המצודה נבנתה על ידי קָרֵל ה-4, מלך צ'כי והקיסר של האימפריה הרומית הקדושה, בשנת 1348. הוא בנה את המצודה בשלושה מפלסים מדורגים. על המפלס התחתון שכנו חדרי חולין - חדרי מגורים של הקיסר, אשתו והמלווים. המפלס הזה סימל את "קהילת בני התמותה". במפלס השני נבנתה כנסיית מריה הקדושה וקפלה פרטית של קָרֵל ה-4. הקפלה הוקדשה לקַתֵזִ'ינָה הקדושה, הפטרונית של קָרֵל וחוברה לכנסייה על ידי פרוזדור צר. המפלס השני סימל מקום של היטהרות. מעל הכל התנשא מגדל מנסרתי ובתוכו המקום הקדוש ביותר במצודה - הקפלה של הצלב הקדוש, המסמלת את "ירושלים השמימית". בהתחלה, המצודה הייתה אמורה לשמש מקום מנוחה למייסדה, אבל במהלך הבניה ,שנמשכה יותר משבע שנים, תפקידה השתנה. בסופו של דבר המצודה הפכה למקום אכסון של אוצרות הכתר הצ'כי והקיסרי ותשמישי קדושה נדירים. בתקופתו של קרל ה-4 המצודה היותה בעיקר משכן ייצוגי, שמוקמה במרחק של יום רכיבה מפראג, שבה היו נפגשים נציגי האליטה הפוליטית האירופאית. במשך מלחמות ההוסיטים, המצודה עמדה מספר פעמים תחת התקפות.

בשנת 1422, ביצורי המצודה הוכיחו את איכותם כשכיתרו אותה לשווא. בסוף המאה ה-15 בוצעו מספר שינויים בסגנון הגותי המאוחר: מגדל הכנסייה שונה כך שהמתאר של המצודה השתנה. בתקופה הרודולפינית בין השנים 1597-1578 בוצעו שיפוצים מקיפים וחידושים בסגנון הרנסנס. בשנת 1625 ביטל הקיסר פֵרדינַנד ה-2 את הסטאטוס של קרלשטיין והפך אותה ואת כל הדומיניון לאחוזת נדוניה של מלכות צ'כיות. הקיסרית מריה תרזה העניקה את המצודה למוסד חינוכי לבנות אצולה והוא שעשה ממנה המרכז הכלכלי של הדומיניון. רק לקראת סוף המאה ה-18 הוערך ערכה ההיסטורי של קרלשטיין כראוי. בשנת 1887 התחיל פרויקט טהרני לשחזור המראה הגותי תחת הדרכתו של האדריכל יוסף מוקֵר. מספר מבנים נהרסו ומספר מבנים נבנו מחדש, וכך המצודה קיבלה את מראה הנוכחי.

בשנת 1910 המצודה נפתחה לציבור. המבנה החולש על אזור המצודה הינו המגדל המנסרתי עם קפלת הצלב הקדוש, שקודשה בשנת 1357 והוא החלק בעל הערך הגבוה ביותר והייצוגי ביותר בקומפלקס. הקשתות, המקושטות באבנים טובות למחצה מסודרות בצורות של צלבים באוסף יחיד במינו של 129 ציורים על לוחות מעץ שברובם צוירו על ידי צייר החצר, תֵאודורִיק. הציורים הינם דיוקנים דמיוניים או כמעט ממשיים של צדיקים, אפיפיורים קדושים, בישופים, שליטים קדושים ומורים רוחניים של הכנסייה. מעל המזבח ישנה נישה הסגורה על ידי סורגים זהובים ובה נשמרו סימני הדרגה המלכותית, הכתר ותשמישי הקדושה. הקשת מראה שמיים עם כלל הכוכבים שהיו ידועים בזמן ההוא - הירח, השמש וחמשה כוכבי הלכת

העלות של הטקס- 1390 € לזוג

העלות כולל:

*תרגום נוטריוני של המסמכים לצ'כית

*ליווי לצורך רישום ותשלום אגרה במשרד הפנים

מהמלון לטקס ובחזרה *העברות

*מתרגמן מצ'כית לטקס נישואין

*טקס נישואין כולל עדים ואגרה

*שמפניה בזמן הטקס

*תרגום תעודת נישואין לעברית

***המחיר אינו כולל אפוסילים

 

להזמין

שימו לב!

10% הנחה על כל הטיולים ושירותים נוספים בעת הזמנה מהאתר!

בעת הזמנת טקס חתונה - טיול רומנטי בסירה על נהר הוולטאבה במתנה!!

 

חתונות

Price: 444,00 €

העלות הטקס- 444 € לזוג

קרא עוד

Price: 590,00 €

העלות הטקס- 590 € לזוג

קרא עוד